LOGOWANIE

RUCHOME IKONY

powerful

Dołącz do Społeczności

customize

Zobacz Najciekawsze Zdjęcia

creative

Najnowsze Informacje

creative

Opis Ciekawych Łowisk

Najnowsze Łowiska

Wędkarstwo moim zdaniem

Uroki wędkarstwa są różnorodne. Jednym zaspakaja tkwiący w każdym z nas instynkt łowiectwa, dla innych to wypoczynek na łonie przyrody, jeszcze innym pomaga odreagować w jakże nerwowych i stresujących dzisiaj czasach. Jakby nie patrzeć końcowym celem wędkarstwa jest zawsze ryba. Nie ważne czy zrobimy fotkę i oddamy rybę wodzie czy też ją zabierzemy. Tak więc wędkarstwo w swej różnorodności każdemu potrafi coś zaoferować. Dla pragnących spokoju będzie to cierpliwe wpatrywanie się w szczytówkę gruntówki czy spławik, dla średnio aktywnych spełnieniem będzie przepływanka, a dla zaangażowanych aktywnie - pogoń za pstrągiem bądź szczupakiem.

Chcąc osiągnąć sukces nie wystarczą techniczne nowinki sprzętowe. O skuteczności łowienia decyduje znajomość ryb, ich obyczajów i środowiska w jakim bytują. Musimy poznać te tajemnice, innymi słowy nauczyć się "czytać" wodę. Dopiero teraz możemy pomyśleć o technicznej stronie wędkarstwa, bo to sprawa drugorzędna. Wiedzę czerpiemy z literatury, porad kolegów, ale  umiejętności i doświadczenie zdobywamy poprzez własną praktykę nad wodą. Inaczej się nie da, chyba, że ktoś urodził się wędkarzem w myśl  Izaaka Waltona:

„WĘDKARSTWO TO POEZJA, A POETĄ TRZEBA SIĘ URODZIĆ”

 

 

                 44                                                  55

 


Anno Domini 2018

Wspomnienie o koledze, przyjacielu, wędkarzu.

 

Nigdy nie ma dobrej chwili na pożegnanie bliskich, znajomych, przyjaciół, ale są chwile, aby powspominać, wrócić chociażby myślami, bo wspomnienie jest niejako spotkaniem z osobą , która odeszła. Właśnie opuścił nas nieodżałowany Kolega, mój Przyjaciel i Towarzysz niezliczonych wypraw wędkarskich – Jurek B. Śmierć zawsze jest nie na miejscu, a to za wcześnie, za szybko po prostu nie w porę …

Odszedłeś w ciszy, ale zawsze pozostaniesz w mojej pamięci …