Plecionka Spiderwire „Dyneema”

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Spiderwire Stealth Red 110m/0,12     7,1kg Spiderwire Stealth Red 110m/0,12 7,1kg

Spiderwire to solidna i wytrzymała plecionka wykonana z mikrowłókien Dynema, jest trzykrotnie mocniejsza od tradycyjnych włókien. Dzięki specjalnej technologi (colorclok) zastosowanej podczas produkcji zapewnia trwałość kolorów i gładką powierzchnię.

Dlatego nadaje się do każdej metody połowu oraz na wody słodkie i słone. Dodatkowo jest pokryta ciśnieniowo teflonem co zapewnia równomierne układanie się na szpuli kołowrotka i poślizg na przelotkach, minimalizując opory przy wyrzucie. Dzięki temu wyrzuty są dokładniejsze, a zasięg dużo większy. Kolejną zaletą plecionki jest okrągły przekrój i w zasadzie zerowa rozciągliwość, co z kolei gwarantuje mocne i pewne zacięcie nawet z dużej odległości. Duża wytrzymałość przy małej średnicy i dość wysoka czułość na pewno znajdą nabywców wśród spinningistów, którzy często łowią wśród zaczepów (bez obawy o utratę przynęty). Plecionka odporna jest na chemiczne zanieczyszczone wody i światło słoneczne. Kolor intensywnie czerwony idealnie pasuje do metody spinningowej i połowów morskich.            

Polecam tą plecionkę, naprawdę wytrzymała przy małym przekroju. Co prawda zatopionego drzewa nie wyciągniemy … chociaż,  przy odpowiedniej obróbce cieplnej  kotwiczek możemy wyjść i z takiego zaczepu zwycięsko.

Czytany 26204 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 październik 2014 19:21
piątek, 20 czerwiec 2014 08:15 Napisał  In Moje Wędkowanie Tags
Zaloguj się, by skomentować