Łowisko Samsieczno

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Jezioro Samsieczno

W zasadzie są to dwa odrębne łowiska, z których jedno jest typowo karpiowe (mniejsze). Jeziorka znajdują się w miejscowości Samsieczno w woj. kujawsko-pomorskim na trasie Bydgoszcz- Mrocza. Na skrzyżowaniu Trzemiętowo/Wierzchucinek skręcamy w lewo, mijamy Gliszcz i po kilku kilometrach na przeciw szkoły podstawowej (po lewej stronie) skręcamy w prawo w polną drogę . Można też dotrzeć na łowisko jadąc trasą Bydgoszcz- Nakło skręcając w Ślesinie w prawo.   

 

Łowisko małe

Łowisko to czterohektarowe lustro wody, urządzone na styl angielski (małe łowisko karpiowe). Znajduje się tam 6 podwójnych stanowisk. Brzegi porośnięte trzciną i tatarakiem, występuje też moczarka kanadyjska. W zbiorniku pływają spore okazy karpia i amura i jest regularnie zarybiane. Podobno pływa w nim ryba, która nawet rasowym wędkarzom zrywa zestawy. Gospodarz współpracuje z Bydgoskim Klubem Karpiowym.       

 

Łowisko duże

Jezioro o powierzchni 7 hektarów, na którym jest wydzielone ok. 20 stanowisk dla wędkarzy. Woda obfituje w wiele gatunków ryb. Dominuje tu karaś srebrzysty, chociaż można trafić też karasia złocistego. Jest sporo płoci, lina i szczupaka. Jeziorko zostało zarybione karpiem 1-7 kg, szczupakiem 1-8 kg oraz amurem i sandaczem. Można wyholować dorodnego okonia. Pływają również karpie, sandacze i węgorze z zarybień z lat 1970-90 (bez odłowów), więc można spodziewać się niezłego okazu.

Właścicielem jest p. Marcin Dejk, bardzo miły i uczynny gospodarz służący radą i pomocą.  

Cennik łowisk: http://www.lowisko-samsieczno.pl/index.php/cennik

Regulamin łowisk: http://www.lowisko-samsieczno.pl/index.php/regulamin-lowiska

Kontakt z właścicielem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 534 220 440

Marcin Dejk

Samsieczno

woj. kujawsko-pomorskie

86-014 Sicienko                                                                                                                                                                                                                                                         

 

Czytany 15834 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 sierpień 2014 11:04
niedziela, 17 sierpień 2014 16:40 Napisał  In Ciekawe Łowiska Tags
Zaloguj się, by skomentować