Nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

W NADCHODZĄCYM SEZONIE WYRUSZYMY NA WĘDKARSKIE ŚCIEŻKI, SZUKAJĄC NAD WODĄ WYPOCZYNKU I PRZYGODY Z RYBĄ. W OCZEKIWANIU NA PEŁNIĘ SEZONU PROPONUJĘ KILKA CIEKAWOSTEK ZACZERPNIĘTYCH Z ZAGRANICZNEJ PRASY.

Niecodzienny połów

 Dwaj angielscy wędkarze łowili na rzece Itchen koło miasta Southampton. W pewnym momencie jeden z nich poczuł potężny ciężar na haczyku. Po godzinnych zmaganiach okazało się, że jest to półtorametrowy ... krokodyl. Jak wykazało dochodzenie, krokodyl po prostu zwiał z akwarium uniwersytetu w Southampton.

 

Pech wędkarza 

32godziny trwał hol jakiejś gigantycznej ryby w rejonie Nowej Zelandii. Uprowadziła ona wraz z łodzią wędkarza, adwokata z Aucland, pociągając go wraz z łodzią na otwarte morze.  Po 32 godzinach 2,5 milimetrowa linka pękła, a pechowy wędkarz spóźnił się na rozprawę w sądzie.

 

Poświęcenie wędkarza

 Ogromną ofiarność wykazał w łowieniu pstrągów jeden z dyrektorów firmy samochodowej "Rolls Royce"- minister Hamilton. Podczas wyprawy wędkarskiej stracił wszystkie sztuczne przynęty na zaczepach. Zapalony wędkarz poświęcił więc własne ... wąsy, aby sporządzić jeszcze jedną muchę. Poświęcenie zostało nagrodzone 1,5-kilogramowym pstrągiem.

 

Przyłów

 Podczas zawodów wędkarskich na rzece Wye w Anglii łowiono ukleje. Jednemu z wędkarzy wzięła krasnopióra, w którą uderzył 3,5-kilogramowy szczupak. Podobne przypadki zdarzały się wielokrotnie i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że szczupak został wyholowany na żyłkę 0,08 i haczyk nr 20.

 

Skok po rybę

Nad brzegiem rzeki Garona wypoczywało kilku wędkarzy. Postanowili się wykąpać. Jeden z nich popisał się efektownym skokiem do wody. Nurkując uderzył głową wprost w 4-kilogramowego łososia. Ogłuszoną rybę i sam nie mniej oszołomiony, ku zdumieniu kolegów wyniósł na brzeg.

 

 Z archiwum wygrzebał: M.Ch. (Zdzichu)

 

Przekazując powyższe, życzę wszystkim, niemniej atrakcyjnych przygód nad wodą w sezonie 2016

 

 

  

              

 

Czytany 8757 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 luty 2016 20:17
środa, 18 grudzień 2013 17:19 Napisał  In Moje Wędkowanie Tags
Zaloguj się, by skomentować