piątek, 13 czerwiec 2014 04:32 In Porady

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wędki spinningowej ? Jedną z właściwości będzie na pewno długość. Wśród naszych spinningistów dominują długości od 2,40 m do 3,60 m. Moim zdaniem, długość należy zintegrować ze wzrostem wędkarza. Nie jest to konkretne zalecenie, ale nie wyobrażam sobie gościa o małym wzroście wymachującego ponad 3-metrowym wędziskiem.

środa, 11 grudzień 2013 01:28 In Porady

Wiele już napisano na temat pstrągowania, mimo to skreślę jeszcze kilka słów w tym temacie. Moim zdaniem istotą połowu pstrąga jest taktyka łowienia. Ważnym, o ile nie najważniejszym elementem jest znalezienie stanowisk przebywania pstrąga oraz umiejętne podanie przynęty. Aby tego dokonać należy perfekcyjnie poznać rzekę bądź jej odcinki, na których będziemy wędkować. Jeśli pierwszy raz odwiedzamy wodę, należy potraktować wyprawę jako „rozeznanie terenu”.

czwartek, 12 grudzień 2013 04:15 In Porady

Wiele otrzymuję pytań (od tej młodszej generacji) dotyczących sposobu połowu szczupaków. Przedstawiam więc kilka tajników połowu szczupaka. Nie jestem  ekspertem więc moje uwagi opierają się na własnych dotychczasowych spostrzeżeniach. Różnie objawia się intensywność żerowania szczupaka. Wiosną i latem najlepsza pora to ranek i wieczór. Inaczej jest jesienią, o tej porze żeruje w zasadzie cały dzień, o ile w ogóle ma apetyt. Musi się przygotować do zimy no i do rozrodu, a więc nabrać sił. Najlepsze są dni pochmurne, chociaż i jesienne osłabione słońce już mu tak nie przeszkadza, podobnie jak deszcz.